top of page

İptal İade Koşulları

Sipariş vermiş olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin veya cezai şart ödemeksizin bu sayfada belirtilen şartlar çerçevesinde iade edebilirsiniz.

 

 

Ürün İade/Cayma Hakkı Formu İçin Tıklayınız

 

 

UNUTMAYINIZ!

Paketi açılmış ürünler (CD, DVD, SACD, BLURAY, PLAK VB.) iade alınmamaktadır.

 1.  Ürün paketi açılmamış olmalıdır.

 2.  İade formu eksiksiz doldurulmalıdır.

 3.  Size gönderdiğimiz (adres kağıdına iliştirilmiş olan) fatura nüshasını da geri gönderiniz.

 4.  Ürün iadesi ürünü size ulaştıran kargo firması aracılığıyla yapılmalıdır, bu şekilde yapılırsa kargo gönderim bedeli offtherecordistanbul.com'a aittir.
  İade kargonuzu gönderirken alıcı bilgisi olarak şu bilgileri kargo görevlisine veriniz.
  Off The Record / BURAK YETGİN
  Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:85/1  ÜSKÜDAR / ÜSTANBUL

 5. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz.

 6. İade edilen ürün(ler) ve ilgili belgeler bize ulaştıktan sonra en geç 14 gün içerisinde sipariş bedeli size iade edilir.

 

Cayma Hakkı:

Sipariş vermiş olduğunuz ürün ya da ürünleri teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin veya cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Cayma hakkı süresi siparişteki ürünlerin teslim alındığı gün başlar. Ancak siparişi verdiğiniz tarihten ürünün size teslim edilmesine kadar geçen sürede de cayma hakkını kullanabilirsiniz. 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca cayma hakkını kullanılabilmeniz ve devamında iade işlemlerinin yapılabilmesi için cayma hakkınızı kullanmak istediğinize dair bildirimi web sitemizde yer alan Ürün İade / Cayma Hakkı Formu'nu doldurup email ile ya da çıktı alınıp imzalanmış şekilde cayma hakkı süresi dolmadan tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

 

Cayma Hakkı İstisnaları:

27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca aşağıda sıralanan mal ve hizmetlere ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamaz:

 • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, analog veya dijital içerik (CD, DVD, BLURAY, PLAK, SACD, vs) ve bilgisayar sarf malzemeleri,

 • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler,

 • Sizin istekleriniz veya kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan mallar,

 • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallar,

 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar,

 • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar,

 • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar,

 • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya alıcıya anında teslim edilen gayrimaddi mallar,

 • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, alıcının onayı ile ifasına başlanan hizmetler.

 

Ürün İade:

TANIMLAR

SATICI: Offtherecordistanbul.com, OFF THE RECORD, BURAK YETGİN, Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:85/1 ÜSKÜDAR / ÜSTANBUL

ALICI: Offtherecordistanbul.com üzerinden sipariş veren kullanıcı

DETAYLAR

ALICI, cayma hakkı süresi içinde yaptığı bildirimin ardından 10 (on) gün içinde cayma hakkını kullandığını beyan ettiği sözleşmeyle ilgili ürünü faturasıyla ve cayma hakkı formuyla birlikte ALICI adresine teslimatı yapan kargo şirketi kanalıyla SATICI’ya iade etmekle yükümlüdür. Eğer bildirimin ardından 10 (on) gün içinde ALICI iade işlemini gerçekleştirmemişse, cayma hakkı bildiriminde bulunmuş olsa dahi, cayma hakkını kullanmamış sayılır. İade edilen malların iade gönderim bedeli, ALICI adresine teslimatı yapan kargo şirketi kanalıyla olmak kaydıyla SATICI’nın yükümlülüğündedir. Yukarıda belirtilen(ler)in dışında bir kargo firması ya da başka bir yöntemle yapılacak iade gönderimlerinin masrafı ALICI tarafından karşılanır.

ALICI’nın cayma hakkını kullanması halinde SATICI, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 (on dört) gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

Bu süre içerisinde, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün ALICI’ ya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

ALICI ürünü cayma hakkı formu ve faturası ile birlikte ALICI adresine teslimatı yapan kargo şirketi kanalıyla SATICI’ya ulaştırmalıdır. SATICI’ya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de ALICI kredi kartına/banka kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi kartına/Banka kartına yapılan iadelerin kart hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade işlemi şu şekilde uygulanacaktır: ALICI ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka POS'larından yapılan taksitli harcamaların ALICI'nın kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa, her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI'ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda ayrıntıları belirtilen yöntem gereğince ALICI'ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına/banka kartına iade, ALICI’nın bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından yukarıdaki yöntem gereğince yapılacaktır.

İptal ve iade işlemleriniz için kolaylıkla takip edebileceğiniz görseller.
bottom of page